Nasz zespół

Wysoki poziom zaangażowania


Oferujemy zarówno bieżące doradztwo oraz pomoc prawną, jak i reprezentację przed sądami oraz innymi organami administracji państwowej.


Nasz zespół składa się z doświadczonych adwokatów, prawników oraz obsługi administracyjnej, tak aby móc odpowiedzieć na wszystkie potrzeby naszych Klientów.

Dokładamy najwyższych starań, aby współpraca przebiegała jak najbardziej przejrzyście, a także gwarantowała poczucie bezpieczeństwa i minimalizowała stres związany z prowadzeniem sporu czy innego rodzaju postępowania. Zależy nam, aby warunki współpracy były zawsze oczywiste i zrozumiałe, a także satysfakcjonujące dla Klientów, przy jednoczesnym poszanowaniu zasad etyki adwokackiej.

Od wielu lat doświadczenie zespołu kancelarii koncentruje się na obsłudze biznesu, prawie gospodarczym oraz cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem sektora medycznego, beauty, budowlanego, IT oraz usługowego i sprzedaży. Wiedza z powyższego zakresu uzupełniona jest szerokim doświadczeniem w prawie rodzinnym, w zakresie którego prowadzimy liczne postępowania sądowe.

Elżbieta Sandberg

ADWOKAT, PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Założycielką kancelarii jest adwokat Elżbieta Sandberg. Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach broniąc pracę magisterską w przedmiocie granic pomiędzy autonomią lekarza, a paternalizmem pacjenta, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Prawo medyczne i bioetyka.Doświadczenie zawodowe zdobywała w śląskich Kancelariach zajmujących się w szczególności obsługą biznesu, przedsiębiorstw (również w zakresie restrukturyzacji i upadłości), a także sektora medycznego oraz IT. Powyższe uzupełnia szeroką wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, które stanowiło ważny element jej zainteresowań i w którym chętnie reprezentuje Klientów zapewniając empatyczne oraz ciepłe podejście do często trudnych spraw. Dodatkowo, łącząc wiedzę z zakresu prawa cywilnego oraz medycznego, reprezentuje Klientów w postępowaniach dotyczących błędów medycznych oraz w medycynie estetycznej, a także wspiera w uzyskiwania odszkodowań i zadośćuczynienia.  Częsty gość mediów takich jak prasa czy telewizja jako komentatorka ważnych społecznie problemów prawnych.

Piotr Łysko

MANAGER OPERACYJNY

Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zakresu ładu korporacyjnego, odpowiedzialności członków zarządu, praw i obowiązków członków rad nadzorczych, formalizacji łańcucha dostaw. Prawnik, w latach 2016-2022 adwokat oraz członek Izby Adwokackiej w Katowicach, prezes zarządu i członek rad nadzorczych w spółkach kapitałowych. Przez lata pracy zawodowej wyspecjalizował się w zakresie prawa handlowego i gospodarczego obsługując spółki kapitałowe oraz przedsiębiorców w szczególności branż budowlanej, produkcyjnej i usługowej.W kancelarii zajmuje stanowisko managera operacyjnego i odpowiedzialny jest za długofalową wizję oraz strategię rozwoju kancelarii, a także bieżące analizowanie systemu efektywności udzielania wsparcia. Na co dzień koncentruje się na podniesieniu jakości obsługi klientów kancelarii, wprowadzaniu zmian dążących do unowocześnienia pracy zespołu celem usprawnienia współpracy z Klientami.