Nasz zespół

Wysoki poziom zaangażowania


Oferujemy zarówno bieżące doradztwo oraz pomoc prawną, jak i reprezentację przed sądami oraz innymi organami administracji państwowej.


Od wielu lat doświadczenie zespołu kancelarii koncentruje się na obsłudze biznesu, prawie gospodarczym oraz cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem sektora medycznego, beauty, budowlanego, IT oraz usługowego i sprzedaży. Wiedza z powyższego zakresu uzupełniona jest szerokim doświadczeniem w prawie rodzinnym, w zakresie którego prowadzimy liczne postępowania sądowe.

Zespół dokłada najwyższych starań, aby współpraca przebiegała jak najbardziej przejrzyście, a także gwarantowała poczucie bezpieczeństwa i minimalizowała stres związany z prowadzeniem sporu czy innego rodzaju postępowania. Zależy nam, aby warunki współpracy były zawsze oczywiste i zrozumiałe, a także satysfakcjonujące dla Klientów, przy jednoczesnym poszanowaniu zasad etyki adwokackiej.

Elżbieta Sandberg

ADWOKAT, PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

Założycielką kancelarii jest adwokat Elżbieta Sandberg. Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach broniąc pracę magisterską w przedmiocie granic pomiędzy autonomią lekarza, a paternalizmem pacjenta, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Prawo medyczne i bioetyka.Doświadczenie zawodowe zdobywała w śląskich Kancelariach zajmujących się w szczególności obsługą biznesu, przedsiębiorstw (również w zakresie restrukturyzacji i upadłości), a także sektora medycznego oraz IT. Powyższe uzupełnia szeroką wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa rodzinnego, które stanowiło ważny element jej zainteresowań i w którym chętnie reprezentuje Klientów zapewniając empatyczne oraz ciepłe podejście do często trudnych spraw. Dodatkowo, łącząc wiedzę z zakresu prawa cywilnego oraz medycznego, reprezentuje Klientów w postępowaniach dotyczących błędów medycznych oraz w medycynie estetycznej, a także wspiera w uzyskiwania odszkodowań i zadośćuczynienia.  Częsty gość mediów takich jak prasa czy telewizja jako komentatorka ważnych społecznie problemów prawnych.

Piotr Łysko

MANAGER OPERACYJNY

Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zakresu ładu korporacyjnego, odpowiedzialności członków zarządu, praw i obowiązków członków rad nadzorczych, formalizacji łańcucha dostaw. Prawnik, w latach 2016-2022 adwokat oraz członek Izby Adwokackiej w Katowicach, prezes zarządu i członek rad nadzorczych w spółkach kapitałowych. Przez lata pracy zawodowej wyspecjalizował się w zakresie prawa handlowego i gospodarczego obsługując spółki kapitałowe oraz przedsiębiorców w szczególności branż budowlanej, produkcyjnej i usługowej.W kancelarii zajmuje stanowisko managera operacyjnego i odpowiedzialny jest za długofalową wizję oraz strategię rozwoju kancelarii, a także bieżące analizowanie systemu efektywności udzielania wsparcia. Na co dzień koncentruje się na podniesieniu jakości obsługi klientów kancelarii, wprowadzaniu zmian dążących do unowocześnienia pracy zespołu celem usprawnienia współpracy z Klientami.

Małgorzata Kowalczyk

OFFICE MANAGER

Za obsługę administracyjną kancelarii odpowiada kierowniczka biura Małgorzata Kowalczyk – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ze specjalizacją nowe media i komunikacja elektroniczna w organizacjach. Na co dzień służy dużym wsparciem dla naszych Klientów, odpowiada za właściwe funkcjonowanie biura oraz sekretariatu, a także prawidłowy obieg dokumentacji. Niezwykle szybko odpowiada na zapytania naszych Klientów dotyczące bieżącego statusu sprawy czy cierpliwie tłumaczy poszczególne jej etapy. Służy wsparciem w kontaktach z sądami, organami władzy publicznej oraz współpracującymi podmiotami (w tym księgowością, notariuszami).

Anna Królikowska

ASYSTENTKA PRAWNA

Studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała w śląskich kancelariach oraz udzielając nieodpłatnych porad prawnych w ramach działalności w Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego.  W kancelarii zajmuje się wsparciem prawników w ich bieżącej pracy poprzez przygotowywanie projektów pism procesowych, projektów opinii prawnych oraz wyszukiwanie i analizę bieżącego orzecznictwa. Czynnie uczestniczy w przygotowywaniu strategii procesowych, rozwijając dotychczas zdobyte umiejętności. Cechuje się bardzo dużą skrupulatnością i odpowiedzialnością za powierzone zadania, a także z empatią oraz zrozumieniem podchodzi do problemów naszych Klientów.  W obszarze jej zainteresowania znajduje się głównie prawo cywilne oraz prawo podatkowe, ale rozwija się w wielu dziedzinach prawa, aby móc w przyszłości świadomie wybrać dalszą ścieżkę rozwoju. Obecnie przygotowuje pracę magisterską z zakresu prawa podatkowego. Po zakończeniu studiów planuje rozpoczęcie aplikacji adwokackiej.

Wojciech Batraniec

ASYSTENT PRAWNY

Student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W aspektach zawodowych interesuje się prawem gospodarczym oraz szeroko rozumianym cywilnym w szczególności prawem zobowiązań. Doświadczenie zawodowe zdobywał już od I roku studiów praktykując w kancelariach adwokackich i radcowskich, bankowości korporacyjnej oraz jako członek Sekcji Cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W kancelarii odpowiedzialny jest za bieżące wsparcie pracy prawników poprzez przygotowywanie projektów pism procesowych i analiz prawnych, bierze również udział w bezpośrednim kontakcie z Klientami kancelarii. Zdobyte doświadczenie pozwala mu na podejście do każdej sprawy z pełnym profesjonalizmem oraz dbałością o interesy Klienta. Ceni dobrą muzykę, uwielbia też sport i rywalizację, gdzie podobnie jak w pracy charakteryzuje się zaangażowaniem i konsekwencją. Z dużą świadomością planuje swój dalszy rozwój jako prawnika, wiedząc, że niezbędna jest ciągła praca nad posiadanymi umiejętnościami oraz stałe poszerzanie wiedzy. Po ukończeniu studiów planuje podjąć aplikację adwokacką, w kancelarii przygotowuje się do wykonywania zawodu adwokata.